صفحه اول  اخبار اندیشه آخرین استفتائات آثار فقهی مرجع استخاره تماس با ما درباره ما
مرجع ما پایگاه اطلاع رسانی مراجع شیعه http://marjaema.com
مطالب مهم
تبلیغات
اخبار
اوقات شرعی
اخبار حوزه و دانشگاه
» تأکید نماینده مجلس بر اجرای قوانین حوزه زنان
» گزارش تصویری از مراسم عزاداری و سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)
» پیکر آیت الله موسوی اردبیلی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد
» بیانیه حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پی حکم اخیر شیخ الازهر: کشتار غیر مسلمین در هر کجای دنیا شدیداً محکوم است
صفحه اول  >> اخبار >>
مرجع ما | مظلومیت آیت الله صانعی در رسانه ملی
بازدید این صفحه: 4076          تاریخ انتشار: 1393/8/11 ساعت: 01:48:03
وقتی صدا و سیمای ضرغامی همسو باسایت های دسته چندم پایداری می شود؛
مظلومیت آیت الله صانعی در رسانه ملی

رسانه ای که به دلیل سلیقه سیاسی متفاوت با این مرجع تقلید، وی را سیبل حملات و توهین ها خود قرار داده و از روانه کردن تهمت هایی چون ابلیس، خودشیفته و خودبزرگ بین نیز به این مرجع تقلید فروگذار نکردند

موضوع: اخبار

 

 

به گزارش مرجع ما (پایگاه اطلاع رسانی مراجع شیعه) به نقل از تدبیر 24؛

 

 

آیا تا به حال شنیده اید که رسانه ای رسمی در کشوری با مذهب رسمی شیعه، مرجع عظام تقلید را «خودبزرگ بین»، «خودشیفته» و «ابلیس» توصیف کند و بعد هم هیچ اتفاقی رخ نداد؟ اما واقعیت این در شهریور ماه سال 88 یکی از سایت های خبری نزدیک به رییس جمهور وقت آیت الله العظمی شیخ یوسف صانعی را با این الفاط خطاب کرد و در آخر از تیشه زنی اش به ریشه مرجعیت شیعه ککش نگزید! حالا پنج سال و دو ماه بعد، همان تفکر سایت خبری دسته چندم حامی احمدی نژاد دیروز و سینه چاک پایداری امروز به سازمان عریض و طویل تحت هدایت عزت الله ضرغامی نیز رسیده است که صدا و سیما حاضر نشد خبری چند کلمه ای از بستری شدن مرجع تقلید شیعیان در بیمارستان منتشر کند.

به گزارش خبرنگار تدبیر24 ، خبر بستری شدن آیت الله العظمی شیخ یوسف صانعی در بیمارستان را نخستین بار چند رسانه در قالب چند سطر و بدون جزئیات بیشتر در تاریخ 28 مهرماه منتشر کرده و اعلام کردند که این مرجع تقلید شیعه صبح روز دوشنبه پس از حضور در منزل نوه دختری خود در روستای گرکرود از توابع شهر رانکوه املش دچار خونریزی معده و به بیمارستان شهید انصاری شهرستان رودسر منتقل شده است که پس از انجام اقدامات اولیه درمانی و جلوگیری از خونریزی، ایشان عصر همان روز با تشخیص تیم پزشکی به بیمارستان قائم رشت منتقل شدند.
در ادامه روند درمان آیت الله صانعی نیز مجددا با تائید تیم پزشکی ایشان صبح روز سه شنبه به بیمارستان خاتم الانبیا در تهران منتقل شدند که پس از آن شماری از مقامات و شخصیت های سیاسی با حضور در بیمارستان به عیادت از وی پرداختند.

نخستین تصاویر از بستری شدن آیت الله صانعی در بیمارستان را محمدعلی ابطحی در صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های مجازی منتشر کرد و از علاقه اش به این مرجع تقلید خبر داد. در روزهای بعد هم اخبار و تصاویر عیادات مقامات و بزرگانی چون آیت الله هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی، سید حسن خمینی و ... در رسانه های رسمی و غیر رسمی منتشر شد تا افکار عمومی کم کم مطلع شوند که دادستان کل کشور در دوران حیات امام و مرجع تقلید شیعیان در بیمارستان خاتم الانبیا بستری شده است.

به دنبال انتشار این اخبار و حساسیت شهروندان در خصوص سلامتی این مرجع تقلید اخبار بیشتری در این خصوص عمدتا در رسانه های مجازی و چند روزنامه منتشر و خوشبختانه اعلام شد که خطری سلامتی این مرجعه تقلید را تهدید نکرده و ایشان پس از سه روز درمان تحت نظارت کادر پزشکی در روز جمعه از بیمارستان مرخص شده و به بیت خود بازگشتند.

پس از ترخیص از بیمارستان، بیت آیت الله صانعی در اطلاعیه از مقلدان این مرجع تقلید درخواست کرد که برای عیادت از وی به محل استراحت ایشان مراجعه نکنند و آیت الله پس از طی دوران نقاهت در دیداری مردمی وضعیتی از سلامتی خود را ارائه خواهد کرد.

پس از آن دیگر چهره های سیاسی از جمله نمایندگانی از سوی رییس جمهور روحانی نیز به ملاقات این مرجع تقلید رفتند، محمد نهاوندیان، رییس دفتر رئیس جمهور با همراه دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت و حسین فریدون، برادر و دستیار ویژه رییس جمهور به عیادت از ایشان پرداخته و سلام ویژه و آرزوی سلامتی رییس جمهور خدمت این مرجع تقلید را به ایشان ابلاغ کردند.

محمدرضا عارف، مصطفی کواکبیان، غلامحسین کرباسچی، عبدالله نوری، عبدالمجید معادیخواه، فاطمه هاشمی، محمدعلی ابطحی، سید هادی خامنه ای، سید محمد حسن طاهری اصفهانی، سید علی اکبر محتشمی پور، رحمانی، قدرت الله علیخانی، علی یونسی (دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی)، جماعتی، نور اللهیان، محمد علی انصاری (مسوول مؤسسه ی تنظیم و نشر آثار حضرت امام)، رضا صالحی امیری (رییس کتابخانه ی ملی)، دکتر نجف قلی حبیبی، دکتر حاضری، حسن خلیلیان فرماندار سابق قم، دکتر فاطمه طباطبایی همسر یادگار امام، خانم بجنوردی همسر آیت الله موسوی بجنوردی، دکتر هادی نجف آبادی، محمد شریعتی، سید محمد هاشمی، حاج شیخ عباسعلی روحانی، سید محمد موسوی، جمعی از اساتید و محققین دانشگاه هاو حوزه، نعیمه اشراقی و ... از دیگر عیادت کنندگان آیت الله صانعی در این مدت بوده اند.

حضرات آیات صافی گلپایگانی ، دستغیب شیرازی، بیات زنجانی، موسوی تبریزی و شماری دیگر از مراجع نیز در تماس های تلفنی جداگانه ضمن اطلاع از وضعیت درمان این مرجع جهان تشیع جویای احوال آیت الله صانعی شده و برای ایشان آرزوی سلامتی و طول عمر کردند.

این دیدارها نیز البته با واکنش های تندی از سوی برخی روزنامه ها و سایت های اصولگرا مواجه شد که بیان واکنش سیاست زده و به دور از شان روزنامه نگاری آنان در حوصله این نوشتار نمی گنجد.

مظلومیت مرجع شیعه در رسانه ملی
پیش از این و در جریان وقایع سال 88 رسانه های حامی رییس جمهور وقت تنها به دلیل سلیقه سیاسی متفاوت این مرجع تقلید وی را سیبل حملات و توهین ها خود قرار داده و از روانه کردن تهمت هایی چون ابلیس، خودشیفته و خودبزرگ بین نیز به این مرجع تقلید فروگذار نکردند، حتی دامنه هتاکی ها به جایی رسید که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اقدامی که واکنش شدید مراجع را نیز به دنبال داشت صلاحیت این استاد برجسته حوزه علمیه را برای مرجعیت رد کرد. موضوعی که البته با واکنش سرد مقلدان و شهروندان روبه رو شد و بسیاری از مراجع عظام از جمله حضرات آیات موسوی اردبیلی، نوری همدانی، بیات زنجانی، مکارم شیرازی، دستغیب شیرازی، جوادی آملی، صافی گلپایگانی، وحید خراسانی و ... نیز موضعی متفاوت از بیانه این مجمع گرفتند.

در همان ایام صدا و سیما نیز در تحرکاتی عجیب اقدام به برنامه سازی علیه این مرجع تقلید شیعه کرد، که البته آیت اله صانعی هیچگاه واکنشی نسبت این تحرکات از خود نشان نداد اما این اقدام مقلدان ایشان را سراسر کشور را به شدت آزرده کرد.
متاسفانه با گذشت پنج سال از آن ایام رسانه تحت مدیریت عزت الله ضرغامی هیچ خبری از ماجرای بستری شدن در بیمارستان و بهبود آیت الله صانعی را در بخش های تلویزیونی و رادیویی خود قرار نداد. رویه غلطی که آن زمان با رسانه های حامی احمدی نژاد در هتک حرمت مراجع عظام آغاز شد امروز به رسانه ملی رسیده و گویا مدیریت صدا و سیما که آنتن زیادی را به بهانه ملی بودن در اختیار جبهه پایداری ها قرار داده بنا دارد تا پا در جای پای سایت هاب خبری دسته چندم حامی دیروز احمدی نژاد و سینه چاک امروز جبهه پایداری بگذارد. این تفکر باید بداند مقلدان آیت الله صانعی نیز جزویی از همان ملتند که رسانه ملی موظف به احترام گذاشتن به آنهاست.

کد خبر: 1393811301941
1393/8/11

Share

آخرین مطالب
1393/8/11: تماس تلفنی حضرت آيت الله موسوی اردبيلي با حضرت آیت الله صانعی
1393/8/9: مراسم عزاداری و سوگواری در دفتر حضرت آیت الله صانعی
1393/8/9: حضرات آيات و مراجع عظام تلفني از احوال حضرت آیت الله صانعی مطلع گردیدند
1393/8/9: عیادت دکتر عارف از حضرت آیت الله صانعی
بدون نظر

نام
پست الکترونیکی
وب سایت
متن